انتخاب هدایای تبلیغاتی بر اساس شناسایی مخاطب

idea

زمانی که از توسعه برند صحبت می کنیم بسیاری از شرکت ها به فکر روش های بسیار پیچیده هستند؛ استفاده از بیلبوردها یا تبلیغات تلویزیونی شاید بهترین ایده باشد.

در شرایط اقتصادی فعلی آیا استفاده از این روش ها مناسب است؟ آیا شرکت های کوچک توان رقابت با شرکت های بزرگ را دارند؟

اصولا در تبلیغات باید دید یک تبلیغ چقدر در توسعه یک برند موثر است؛ به طور مثال شما صاحب یک کسب وکار در زمینه اتوماسیون رستورانی هستید و بازار هدف شما رستوران ها، فست فودها، کافی شاپ ها و ... هستند؛ آیا داشتن یک بیلبورد در یکی از اتوبان های تهران موثر است؟ چند درصد از افرادی که از این اتوبان گذر می کنند صاحب یک رستوران هستند و از این طریق با شما ارتباط برقرار می کنند؟

در مقابل هزینه ای که برای یک بیلبورد باید بپردازید مخاطبانی که را که مد نظر دارید بدست نمی آورید؛ بنابراین قبل از هر اقدامی بررسی کنید هزینه ای که برای تبلیغات می پردازید چقدر بازگشت سرمایه به همراه دارد.

توصیه می کنیم قبل از هر چیزی مخاطبان خود را آنالیز کنید؛ گاهی اثر یک هدیه تبلیغاتی به مراتب از یک تیزر تبلیغاتی تلویزیونی بیشتر است مشروط بر اینکه به درستی تصمیم گیری کنید.

اگر قصد دارید در یک بازه ی زمانی فروش بیشتری داشته باشید، بهتر است از هدایای تبلیغاتی استفاده کنید، ولی با ارایه ی هدایای تبلیغاتی نامربوط شانس خود را از بین نبرید.

کافیست مخاطب شما حس کند هدیه تبلیغاتی که ارسال کردید مناسب نیست یا کیفیت مطلوبی ندارد، این حس گاهی ممکن است منجر به از دست رفتن مشتری شما گردد.

پیام های تبلیغاتی ما باید در زمان درست و برای مخاطب درست ارسال شود. فرض کنید قرار است برای یکی از مشتریان قدیمی خود یک هدیه تبلیغاتی ارسال کنید؛ این شخص مدیریت یک شرکت را به عهده دارد، آیا ارزش هدیه تبلیغاتی را سنجیده اید؟

کارمند شما که مسئول ارسال هدایای تبلیغاتی است برای این شخص یک روان نویس تبلیغاتی و یک ماگ تبلیغاتی ارسال کرده است؛ به نظر شما تمام زوایا در نظر گرفته شده است؟

هدایای تبلیغاتی با بهترین تاثیرگذاری و کمترین هزینه می تواند در برندسازی و فروش بیشتر موثر است ولی شرط لازم آن شناخت دقیق مخاطب است گاهی ارسال یک پاوربانک تبلیغاتی یا یک فلش مموری تبلیغاتی به یک شرکت که در همین زمینه فعالیت می کند حس خوبی القا نکند و زحمات شما بی پاسخ بماند.

با نزدیک شدن به پایان سال استفاده از هدایای تبلیغاتی بیشتر می شود بهتر است از یک هدیه تبلیغاتی خلاقانه استفاده کنید؛ به شما توصیه می کنم در کنار یک هدیه تبلیغاتی که برای مدیریت ارسال می کنید یک گلدان قشنگ یا هفت سین ارسال کنید تا خانواده هم از این هدیه بهره مند شوند.

مشتریان شما حس خوبی که از هدیه تبلیغاتی شما دریافت می کنند هیچگاه فراموش نمی کنند.