مشتریان چگونه جزیی از کسب و کار شما می شوند؟

idea

برای من یک فروش موفق این نیست که یک تماس تلفنی منجر به خرید شود!!! البته مراحلی که شما طی می کنید تا از یک تماس تلفنی مشتری بسازید بسیار پیچیده است این را قبول دارم.

از زمانی که گوشی را برمی دارید کار شما آغاز می شود نوع بیان، آهنگ صدا، نحوه ادای کلمات، تمرکز و تسلط بر کاری که انجام می دهید می تواند باعث شود تا مخاطب شما تصمیم به خرید بگیرد.

من زمانی از فروش لذت می برم که مشتری محصول و برند من را در خاطر خود نگه دارد و  مشتریان جدید به من معرفی کند.

شاید شما هم تصمیم دارید اثر ماندگارتری در ذهن مشتری خود بگذارید؛ این طبیعی ست که افراد در شلوغی کار و روزمرگی محصول و خدمات شما را فراموش کنند.

چه راه هایی وجود دارد تا مشتری شما را به خاطر بسپارد؟

آیا شما می توانید مشتری خود را برای صرف ناهار به یک رستوران دعوت کنید؟

اگر پاسخ شما منفی باشد نگران نباشید چون بسیار طبیعی ست؛ گاهی برخی شرکت ها در مناسبت های خود از مشتریان وفادار و نمایندگان  دعوت به عمل می آورند ولی این موضوع عمومیت ندارد و بسیاری از کسب و کارها این امکان را به دلیل هزینه های بالا ندارند.

ما نام مشتریانی که برند و محصول شما را به افراد دیگر معرفی می کنند مشتریان وفادار می گذاریم.

برای قدردانی از  این مشتریان باید برنامه ریزی داشته باشید؛
برای این کار می توانید یک بازه زمانی داشته باشید یا با برآورد سود کالای خود مثلا در ازای معرفی 5 مشتری یک هدیه تبلیغاتی جذاب برای آن ها در نظر بگیرید.

می توانید هدیه خود را با یک یادداشت ساده و کوتاه ارسال کنید.

بسیار مهم است که شما از چه هدایای تبلیغاتی استفاده می کنید؛ ممکن است برای دسته ای از مخاطبان بخصوص در پایان سال تقویم رومیزی تبلیغاتی یا سررسید تبلیغاتی جذاب باشد ولی ما اینجا از مشتریان وفادار صحبت می کنیم.

اگر چند سال پیش به شرکت های فعال در زمینه هدایای تبلیغاتی سر می زدید محصولات آنها به لیوان تبلیغاتی، ساعت دیواری تبلیغاتی، خودکار و روان نویس تبلیغاتی، کلاه و تی شرت تبلیغاتی و ... ختم می شد و انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص کار سختی بود.

چند روز پیش دنبال یک هدیه تبلیغاتی شیک بودم و به نتایج جالبی رسیدم.

اقلام جدیدی وارد این حوزه شده است خیلی از شرکت ها برای حمایت از کالای ایرانی هدایای تبلیغاتی ایرانی را با طرح و کیفیت مطلوب ارایه می دهند.

یکی از علاقه مندی های من اشیا سنتی و بومی است، صنایع دستی تبلیغاتی علاوه بر این که یک هدیه جذاب برای مشتری شماست حمایتی برای صنایع دستی ایران است؛ هیچ چیز لذت بخش تر از یک بشقاب میناکاری زیبا روی دیوار اتاق کار نیست.

مشتریان وفادار را با هدایای تبلیغاتی خلاقانه غافلگیر کنید و همیشه در ذهن آن ها بدرخشید.