معرفی رنگ سال 2019 و نقش آن در تبلیغات

idea

هر سال قبل از ورود به سال جدید فعالان حوزه مد، دیزاین و طراحی و چاپ منتظر اعلام رنگ سال هستند تا بر اساس آن طرح های جدید خود را ارایه دهند. این تفکر چند سالی است که در صنعت طراحی و چاپ هدایای تبلیغاتی نیز بروز پیدا کرده است چرا که رنگ سال در تمام کسب وکارها مورد توجه واقع شده است به طوری که بسیاری سعی می کنند از هدایای تبلیغاتی جدید برای پایان سال استفاده کنند.

سه ماه آخر سال مهم ترین ماه های یک کسب وکار است؛ معمولا میزان فروش در ماه های آخر سال افزایش پیدا می کند و فعالیت شرکت ها به خصوص در زمینه هدایای تبلیغاتی بیشتر می شود. حال شرکت هایی که محصولات خود را با ترندهای دنیا همگام می کنند می توانند تمایز خود را نشان دهند.

رنگ سال 2019 با تمرکز بر حیات موجودات زیر دریا ب رنگ مرجانی انتخاب شده است. این رنگ را موسسه پانتون با 20 سال سابقه در معرفی رنگ های سال معرفی کرده است. کد این رنگ #fa7268 می باشد؛ رنگی که در سال 1398 در تمام حوزه ها شاهد آن خواهیم بود.

رنگ مرجانی از طیف های رنگ نارنجی است؛ یک رنگ گرم و قدرتمند، که در هر جایی مورد استفاده قرار گیرد انرژی و زندگی را القا می کند. می توان در کنار این رنگ از سفید، مشکی و خاکستری استفاده کرد.

لوری پرسمن نایب رییس شرکت پنتون علت انتخاب این رنگ را ارتباط بین فرهنگ و زبان تمام ملت ها دانست و گفت:

قبل از انتخاب هر رنگ در تمام جوامع الگوی استفاده از رنگ ها را بررسی می کنیم و بر این اساس پیش بینی می کنیم که در هر سال مردم به چه رنگ هایی علاقه ی بیشتری خواهند داشت. با وجود هزاران هزار رنگ این یک پیش بینی است که جامعه به سمت چه رنگی سوق پیدا می کند.

اگر قرار است برای پایان سال هدایای تبلیغاتی ارایه دهیم چرا از رنگ مرجانی استفاده نکنیم!

وقتی تمام دنیا در تکاپوی استفاده از این رنگ در محصولات خود هستند بهتر است هر کسب و کاری متناسب با حوزه ی فعالیت خود از رنگ مرجانی استفاده نماید.

به طور مثال صاحب یک رستوران می تواند از لیوان های تبلیغاتی به رنگ مرجانی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کند؛ جالب است بدانید رنگ مرجانی و به طور کلی رنگ های گرم اشتها آورند و افراد را به سمت غذا هدایت می کنند. بنابراین استفاده از این ترکیب رنگ در فضای رستوران می تواند در جذب مشتری موثر باشد.

انتخاب رنگ مرجانی یادآور این مطلب است که زندگی در دریا جریان دارد و باید به طور جدی مراقب حیات جانداران دریایی بود؛ حیاتی که با آلودگی هایی که منشا آن انسان ها هستند و مصرف بیش از حد پلاستیک زندگی جانداران دریایی را با خطر جدی مواجه نموده است.